REKLAMA
Auto v Praxi - vše na jednom místě
topleft toplogo
topright


AUTO - novinky a zpravodajství
NOVÝ RENAULT ESPACE – OPRAVDOVÝ LUXUS, ale JE TO STÁLE JEŠTĚ ESPACE.

aktualizováno dne 29.11.2012

automobilová

Po 28 letech existence s více než 1,2 milionu prodaných vozidel je nový Renault Espace pokračováním historie své generace.

 • Přední maska nového Renaultu Espace dostala novou identitu značky Renault, která vozidlu dodává ještě důstojnější a dynamičtější vzhled.

 • Pohonné jednotky jsou šetrnější k životnímu prostředí: významný pokles spotřeby a emisí CO2.

 • Průkopník jednoprostorových vozidel se stále zdokonaluje: nabízí stále více technologií včetně nové parkovací kamery a zůstává nejpohodlnějším jednoprostorovým vozidlem pro 7 cestujících.


 • „Obnovení přitažlivosti Espace a jeho konkurenceschopnosti v oblasti emisí CO2 v konkurenčním prostředí bylo velkou výzvou,“ vysvětluje Laurent Bernard, zástupce programového ředitele Espace. „Cílem je získat věrné zákazníky a zajistit hladký přechod k prodeji budoucího Espace.“

  Nová identita značky ladí se symbolickým stylem Espace

  Nový Renault Espace dostal novou identitu značky Renault, která zvýrazňuje jeho osobnost a dodává mu ještě více dynamičnosti. Stejně jako u nových vozidel značky bylo zvětšeno logo na masce chladiče a aby dobře vyniklo, je nyní umístěno ve vertikální poloze v širokém černém pruhu zvýrazněném chromovanými linkami.

  Nové ozdobné kryty kol „Hurlingham“ a nová kola z lehkých slitin „Monterey“ a „Dark Eptius“ vyzdvihují důstojný a dynamický charakter Espace.
  V interiéru verze Initiale je charakteristická palubní deska modelu Espace zvýrazněná prošíváním, jež podtrhuje pečlivý a elegantně provedený vzhled. Čalounění v kombinaci kůže a Alcantara® poskytují všem cestujícím pocit komfortu a spokojenosti.

  Šetrnější k životnímu prostředí: -20 gramů CO2/km (-0,8 l/100 km) u dieselové verze, -6 gramů CO2/km (-0,3 l/100 km) u benzinové verze

  U verze s výkonem 150 nebo 175 koní produkuje motor 2,0 dCi (M9R) se 6stupňovou manuální převodovkou pouze 150 gramů CO2/km* (-20 gramů) se spotřebou 5,7 l/100 km* (-0,8 litru).
  Motor 2,0 dCi (M9R) s automatickou převodovkou produkuje 169 gramů CO2/km* (-20 gramů) se spotřebou 6,4 l/100 km* (-0,8 litru)
  Pohonná jednotka o výkonu 175 koní s manuální převodovkou nabízí nejlepší poměr výkonu a emisí CO2 v daném segmentu.
  U motoru 2,0 dCi to za 6 let od zavedení motoru 2,0 dCi u modelu Espace v roce 2006 představuje úsporu 1,7 l/100 km a 27 gramů CO2/km.

  U verze s benzinovým turbomotorem 2,0 litru (F4Rt) byly emise sníženy na 198 gramů CO2/km* (-6 gramů) a spotřeba na 8,5 l/100 km* (-0,3 litru).

  automobilová
  Těchto výsledků bylo dosaženo díky inženýrům, kteří se zaměřili na:

  Vývoj dieselových motorů:
  zavedení technologie ESM (rekuperace energie při brzdění), termostatem řízeného olejového čerpadla, systému thermomanagementu a studeného okruhu EGR (recirkulace výfukových plynů),

  Vylepšený podvozek:
  Součinitel aerodynamického odporu (SCx) se zlepšil o 3 % díky aerodynamickému krytu pod motorem, novým pneumatikám s malým valivým odporem a elektrohydraulickému posilovači řízení.


  Průkopník jednoprostorových vozidel se stále zdokonaluje

  V této nové verzi se snoubí veškeré trumfy, které stály za úspěchem Renaultu Espace: prostornost, modularita, komfort, viditelnost a osvětlení pro všechny cestující.

  Uvnitř nabízí nový Renault Espace stále nejpohodlnější kabinu z velkých jednoprostorových vozidel pro přepravu 7 cestujících. Komfort jim poskytuje 7 plnohodnotných sedadel a výjimečné prosvětlení díky velké otvírací střeše.

  Čalounění nového Renaultu Espace využívá inovační textilii odpuzující kapaliny na bázi vody a oleje. Renault je prvním výrobcem automobilů, který nabízí textilii s označením Teflon® Automotive High Protection. Teflonová úprava (Teflon®) chrání jednotlivá textilní vlákna a nemá přitom vliv na jejich vzhled, komfort ani omak. Tato inovace je vhodná zejména pro rodinné vozidlo: zabraňuje usazování skvrn a usnadňuje čištění čalounění, které si dlouhodobě uchovává svůj nový vzhled.

  Nový Renault Espace je vybaven parkovací kamerou pro snadné manévrování s vozidlem a ještě snazší zaparkování. Navádění je přesné díky znázornění obrysové stopy vozidla v obraze, přenášeném na barevný displej navigace ve středové části palubní desky.

  U všech vozidel Espace je v nabídce výbavy na přání také DVD přehrávač se dvěma 7“ displeji v hlavových opěrkách předních sedadel. Tato plně integrovaná multimediální nabídka od výrobce nadchne nejen děti. Současně zaručuje bezvadnou kvalitu reprodukce, pečlivé provedení a snižuje také riziko odcizení.

  Nový Renault Espace dostal sériově ve všech verzích širokou škálu technologií, která usnadní život a přinese pocit volnosti: Online navigační systém Carminat TomTom Live®, handsfree kartu, automatickou parkovací brzdu, kompletní připojení (audio streaming přes Bluetooth®, konektory AUX nebo USB).

  Nový Renault Espace si navíc uchoval veškeré charakteristické vlastnosti modularity interiéru díky upevňovacím kolejnicím umožňujícím velkou variabilitu rozmístění sedadel ve druhé a třetí řadě. Vozidlo lze libovolně přizpůsobit pro přepravu až 7 osob s vysokou úrovní komfortu.


  Nový Renault Espace, který se vyrábí ve Francii v továrně v Sandouville, má v sobě geny kvality Renault: kvalita koncepce, výroby, výběr materiálů, dynamické vlastnosti.
  Nový Renault Espace je stále ztělesněním modernosti, luxusu a vysoké kvality „made in France“.  automobilová automobilová


  Zdroj obrázku:www.renault.cz
  Zdroj informací:www.renault.cz
  Kategorie novinky: automobnilová doprava  image003
  Vítejte na www.auto.vpraxi.cz,
  který je věnován autům všeobecně. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění Vašich kontaktů na stránkách, budeme rádi, když se zapíšete do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK AUTO
  NAŠI PARTNEŘI:


  staňte se patrnerem tohoto webu
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -


  REKLAMA


  Nepřehlédněte:
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  seznam IATA kódů aerolinií
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Ceny benzínu
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Odkazy:
  Doprava v Praxi - server o nákladních vozech
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI

  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy