REKLAMA
Auto v Praxi - vše na jednom místě
topleft toplogo
topright


AUTO - novinky a zpravodajství
O víkendu se zima zřejmě nevyhne ani Praze, TSK přijala mimořádná opatření

aktualizováno dne 26.10.2012

Technická správa komunikací hl. m. Prahy přijala na tento víkend v reakci na aktuální předpověď počasí mimořádná opatření. Meteorologové totiž očekávají i v hlavním městě zejména v nočních hodinách pokles teplot pod bod mrazu, déšť se sněhem či sněžení a ojediněle se může tvořit i náledí. „Proto jsme se s naším dodavatelem, společností Pražské služby, domluvili na opatřeních, která zajistí sjízdnost pražských ulic,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí TSK.

automobilová Od páteční 22 hodiny až do pondělní 6 hodiny bude k dispozici dvacet posypových vozů. Jejich případné nasazení bude mít režii dispečink TSK, a to na základě aktuální meteorologické situace. „Prioritou pro nás bude zajištění sjízdnosti na hlavních tazích v metropoli,“ zdůraznil Mrázek.

Zimní sezóna podle zákona začíná 1. listopadu a končí 31. března. „Tak nepříznivou předpověď na závěr října dlouho nepamatujeme. Dodavatel proto musí v průběhu několika hodin uvést část svého strojního vybavení do režimu zimní údržby,“ upozornil mluvčí TSK. Aktuální předpověď ČHMÚ: V pátek a sobotu bude počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta. V dalších dnech bude ve studeném vzduchu zasahovat od západu, později od severovýchodu až východu výběžek vyššího tlaku vzduchu, který bude slábnout. Na konci období ovlivní počasí u nás brázda nízkého tlaku vzduchu od západu. Předpověď na pátek (00-24): V noci zataženo až oblačno, zpočátku místy slabý déšť. Přes den převážně zataženo, od jihozápadu postupně déšť, přecházející večer v déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty 6 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 7 °C. Mírný severní, postupně severovýchodní vítr 2 až 5 m/s. Předpověď na sobotu (00-24): Zataženo, sněžení nebo déšť se sněhem. Později odpoledne a večer od severozápadu ustáváni srážek a postupně protrhávání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +1 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 3 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

UPOZORNĚNÍ: V sobotu se bude tvořit místy i v nižších polohách sněhová pokrývka. Předpověď na neděli (00-24): Oblačno, ojediněle sněhové přeháňky, postupně místy až polojasno. Nejnižší noční teploty 0 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 5 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s. UPOZORNĚNÍ: Během noci na neděli se bude ojediněle tvořit náledí.

Zdroj informací:www.tsk-praha.cz
Zdroj obrázku:www.doprava.vpraxi.cz
Kategorie novinky: automobilová doprava
image003
Vítejte na www.auto.vpraxi.cz,
který je věnován autům všeobecně. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění Vašich kontaktů na stránkách, budeme rádi, když se zapíšete do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK AUTO
NAŠI PARTNEŘI:


staňte se patrnerem tohoto webu
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA


Nepřehlédněte:
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
seznam IATA kódů aerolinií
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Ceny benzínu
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Odkazy:
Doprava v Praxi - server o nákladních vozech
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI

sidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy